warunki przyjęcia

Ośrodek przyjmuje na leczenie i rehabilitację osoby pełnoletnie, uzależnione od narkotyków,  ubezpieczone i nieubezpieczone z terenu całego kraju.
Nie przyjmujemy osób uzależnionych od środków wziewnych (kleje, rozpuszczalniki), z podwójną diagnozą i wymagających zażywania silnych leków psychotropowych.
W celu uzyskania informacji o warunkach przyjęcia, miejscach w ośrodku oraz wpisania się na listę oczekujących, konieczny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny z pracownikiem biurowym.

telefon: (33) 81 83 835
w godzinach 9.00 – 15.00

Dokumenty wymagane przy przyjęciu:
- dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający tożsamość
- w przypadku osób ubezpieczonych: dokument potwierdzający fakt ubezpieczenia (legitymacja ubezpieczeniowa z aktualną pieczątką pracodawcy, legitymacja rencisty, a w przypadku osób bezrobotnych zaświadczenie z urzędu pracy)
- skierowanie do naszego ośrodka z numerem REGON placówki kierującej i pieczątką lekarza kierującego z numerem prawa wykonywania zawodu. Skierowanie może wystawić każdy lekarz.
- jeśli osoba przebywała na detoksie - wypis z leczenia

Pracownik ośrodka wspólnie z osobą zainteresowaną ustala termin i godzinę przyjazdu. W przypadku uzasadnionych problemów z dotarciem w wyznaczonym czasie, prosimy o kontakt z ośrodkiem  przed upływem wyznaczonego terminu, ponieważ  miejsce może zostać przyznane następnej osobie oczekującej.

Przy przyjęciu wymagana jest  TRZEŹWOŚĆ.
Osoba starająca się o przyjęcie powinna być odtruta i nie znajdować się pod wpływem jakiegokolwiek środka psychoaktywnego (narkotyki, alkohol, leki psychotropowe). Wymagana jest co najmniej 48 - godzinna abstynencja alkoholowa, a osoby przyjmujące leki na detoksie (benzodiazepiny, barbiturany) powinny odstawić je 6 dni przed wypisem.

Przed przyjęciem wykonywane są badania: alkomatem oraz testem na obecność narkotyków w moczu.

WAŻNE: w przypadku wykrycia obecności substancji psychoaktywnych osoba taka nie zostaje przyjęta.

Spełnienie warunków formalnych nie jest jednoznaczne z przyjęciem do Ośrodka. Każda osoba musi uzyskać zgodę na przyjęcie większości członków społeczności podczas tzw. społeczności przyjęciowej, podczas której należy przedstawić m.in. swoją motywację do podjęcia terapii.